yıldızname

ücretsiz yıldızname yıldızname falı yıldızname nasıl bakılır yıldızname bak yıldızname yıldızname burçları yıldızname bakma


Yıldızname yi günümüzün astroloji bilimiyle eşleştirebiliriz. Her ne kadar bazı farklar varsa da temelde burçlar ve yıldızlarla uğraşır.

Yıldızname adından da anlaşılacağı üzere Yıldız ve burçlarla uğraşan bir yorum şeklidir. Ve özellikle Türk-İslam felsefesinde hayat bulmuş ve Osmanlılar döneminde çok geliştirilmiş ve yaşatılmıştır.

Yıldıznamede insanların doğduklarından ölene dek başlarına gelenler ve gelecekler, geçirebilecekleri kazalar, hatalar, iyi olaylar bellidir.

Ayrıca insanların başlarına gelecek hastalıkların maddi ya da manevi tedavi şekilleri belirtilmiştir.

Maddi hastalıktan kastımız tıbbi rahatsızlıklardır. Bu tür hastalıklar için Yıldızname çeşitli otlar ve bitkilerden oluşan karışım ya da macunlarla tedavi şekli önerir. Ve işin şaşırtıcı yönü oldukça faydalı olur. Kendim defaten tecrübe ettiğim ama buraya yazamayacağım birçok hastalığı tedavi ettim.

Manevi hastalıklardan kastımız ise kişinin ruhi durumu ile ilgilidir. Yani kişi mizacı dolayısıyla Nazara yatkın olur. Ya da doğumunda bir illet ile birlikte doğmuş olur. Ya da koyulan ismin kendisine iyi gelmediği olur. Cin ve Peri değmiş ya da büyü yapılmış olur. Bu benzeri durumlarda da Yıldızname bir çözüm üretecektir.

Eğer doğum tarihini bildiğinizden eminseniz mesele yok. Ama bilmiyorsanız ya da takip ettiğiniz burç sizi tarif etmiyorsa ne yapacaksınız? Meraklanmayın beni takip edin yeter.

Kişinin yıldızını bulmak için Ebcet hesabı da denilen bir yöntem uygulanır. Her yıldız aynı zamanda bir burca tekabül eder. Bu şekilde kişinin talihi ve hastalıkları vs. hakkında bilgi sahibi olunur.

Ebcet hesabı 3 çeşit olmakla beraber ben sizlere Ebcet-i Sagir dediğimiz küçük Ebcet hesabını açıklayacağım. Aslında malumunuz Ebcet hesabı Arapçadır. Türkçeye uyarlayabildiğim kadarıyla buraya yazıyorum umarım sizlere faydalı olur.

Nasıl bakılacağına gelince kişinin ana ismi ile kendi ismi aşağıdaki tabloya bakarak toplanır ve 12 ye bölünür .

" A=1 E=5 I=10 M=4 R=8 Ü=7 "

" B=2 F=8 İ=10 N=2 S=0 V=6 "

" C=3 G=8 J=3 O=7 Ş=0 Y=10 "

" Ç=3 Ğ=4 K=4 Ö=7 T=4 Z=7 "

" D=4 H=8 L=6 P=2 U=7 "

kaç kalırsa o numaralı burca bakılır.

1 Kalırsa KOÇ

2 Kalırsa BOĞA

3 Kalırsa İKİZLER

4 Kalırsa YENGEÇ

5 Kalırsa ASLAN

6 Kalırsa BAŞAK

7 Kalırsa TERAZİ

8 Kalırsa AKREP

9 Kalırsa YAY

10 Kalırsa OĞLAK

11 Kalırsa KOVA

12 Kalırsa BALIK